Türkiye Lakros Federasyonu Yönetici Seçimleri ve Sonuçları

Türkiye Lakros Federasyonu önümüzdeki yıllarda görev alacak yönetici ekibini açıklamaktan onur duyar.

Federasyonda görev alacak yöneticiler aşağıda açıklanmıştır:

Genel Başkan- Caner Newton Üye- Deniz Piatt Üye- Nabil Akl Üye- Joseph Rainoldi

Önceki senelere nazaran, Türkiye Lakros Federasyonu yönetici kurulu üye sayısı üçten, beşe çıkarılmıştır. Ayrıca önceki senelerde yönetici kurulunda yer alan;

Genel Başkan- Patrick Dougherty (2009-2015) Üye- Bertan Ünal (2012-2015) Üye- Trey Lackey (2012-2015)

görevlerinden ayrılmıştır.

Kendilerine, Türkiye Lakros programına bağlılıklarından ve yıllardır süregelen yardımlarından dolayı teşekkür ederiz.

Ayrıca, Türkiye Lakros Federasyonu, beş kişilik yeni yönetim kurulunun yanı sıra, Türkiye Cumhuriyeti’nde lakros sporunun gelişmesi için aşağıda görüldüğü üzere yeni bir heyet daha seçmiştir:

Yetkili Yönetici- Caner Newton Yönetici Yardımcısı- Deniz Piatt Sekreter- Joseph Rainoldi Sayman- Nabil Akl

Caner Newton ve Joseph Rainoldi’nin göreve gelmesiyle beraber, yetkili yönetici Patrick Dougherty ve sekreter Zeynep Dougherty Türkiye Lakros’taki görevlerine son vermişlerdir. Kendilerine yıllardır verdikleri emek için teşekkür ederiz.

2009 yılının Ekim ayında, Türkiye Lakros’u sıfır noktasından kurmayı başaran Patrick Dougherty, 2016 yılının başından itibaren federasyon danışmanı olarak yoluna devam etme kararı aldı.

Patrick Doughtery ise altı yıllık uzun bir süreden sonra düşüncelerini böyle ifade etti: “Artık benim zamanımın dolduğunu düşünüyorum. Yıllardır Türkiye Lakros için elimizden geleni yaptık ve gençlerin kontrolü alması gerektiğini ve Türkiye’de lakros sporunu geliştirme görevlerini üstlenmeleri gerektiğine inanıyorum. Bu benim için çok zor bir karar oldu, çünkü bu takıma ve federasyona sanki kendi bebeğimmiş gibi özen gösterdim ve lakrosun Türkiye’deki gelişim sürecinde her zaman yer aldım. Fakat benimle bu yola 6 yıl öcne baş koyan gençlerin artık yönetimde de söz hakkı alması gerektiğini düşünüyorum, o yüzden içim rahat.”

Patrick Doughtery’den boşalan yöneticilik koltuğuna getirilen Caner Newton ise: “Türkiye’de lakros programının yöneticiliğini devralmak benim için büyük bir onur. Aile kökenlerimin yarı Türk olması ve bu görevi Patrick Doughtery’den devralmak gerçekten mutluluk verici olsa da, ziyadesiyle zor bir görev. Fakat ben ve yönetici ekibim, Türkiye Lakros’u daha büyük başarılara götüreceğimize inanıyoruz.” dedi.

Türkiye Lakros Federasyonu bu 6 yıllık süreç içerisinde maddi ve manevi katkıda bulunan herkese teşekkür eder. Yeni yönetim kuruluna görevinde başarılar dileriz!

Caner Newton’a ulaşmak isterseniz:
caner.newton@turkeylacrosse.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »