Maalesef Moir Artık Bizimle Olamayacak

Hizmetlerin İçin Teşekkürler Michael Moir

Türkiye Lakros Derneğine yıllardır sunmuş olduğun hizmet için teşekkürler. Bay Moir veya genelde bilinen adıyla “Mega Mike” geçtiğimiz 2 senede Ankarada Program Direktörlüğü yapmış olup bir çok başarıya imza atmıştır.

Mega aslen Büyük Britanya’lı olup, İskoçya’da ilk ulusal ve kulüp takım programlarının başlamasını öncü olmuştur. Lakrosa olan tutkusu ve bağlılı rakipsiz. Mike, işi sebebiyle birkaç sene önce Ankaraya geldi ve TLD’ye ulaşarak nasıl yardım edebileceğini sordu.

Geçtiğimiz senelerde Mega’nın çabalarıyla, yeni yapılan FIFA 2.seviye stadyumu ve antreman tesisleri olan Mamak Belediyesi ile sponsorluk anlaşması yapılması sonucu Ankara Şovalyeleri adını Mamak Şovalyeleri olarak değiştirdi. 2014 yılında ise ilk Türkiye Lakros Şampiyonasının organize edilip Ankarada yapılmasına öncülük etti.

Bay Moir, Şovalyelere geçtiğimiz seneler boyunca her hafta koçluk yaptı ve bunu da sadece spora olan sevgisinden ötürü yaptı. Sayamayacağımız kadar çok saatini oyuncu bulma, çalıştırma ve  bunların yanında saha içi ve dışında oyuncularına tavsiyeler verdi. Eğer o olmasaydı Mamak Şovalyeleri de bu konumda olamazdı.

Türkiyenin geçtiğimiz ay New York, Syracuse’da düzenlenen 2015 Dünya Salon Şampiyonasında ilk kez mücadele edip 10. olan  ilk Salon Milli Takımında yardımcı kaptanlık yapan Mega’nın liderliği, maçlar sırasında saha içi ve dışında hissedildi.

“Mega gerçek bir spor adamı. Programımıza ve çocuklara özverili şekilde sevdiği spor konusunda yardımcı oldu.” diyen Yönetim Direktörü Patrcik Dougherty sözlerine devam etti. “Programımız için çok önemli bir figür olduğu gibi birçok konuda karşı görüş belirttiğim de oldu. Onu çok özleyeceğim ve tüm program da onu özleyecek.”

Bay Moir, Uluslararası Lakros Federasyonundan Türkiyede lakrosun gelişimi için göstermiş olduğu özveri ve hizmetlerinden ötürü Lakros Ruhu Ödülünü kazandı. Bu onurlu ödülü, 2015 Dünya Salon Şampiyonası ödül töreninde katılımcı takımlar ve üst düzey yöneticilerinde huzurunda teslim aldı.

Maalesef ki Mega işi sebebiyle Ankara ve Türkiyeden ayrılmak zorunda kaldı fakat onun mirası ve ayak izleri kalacak. Göstermiş olduğu liderlik vasıfları Ankara takımında bulunan oyuncuları teşvik ederek onun bu kararlılığının ve azminin sürmesini sağlayacak.

Bay Moir olmasaydı Türkiyede Lakros günümüzdeki gibi olamazdı; ona her zaman minnetarız ve her zaman ailemizin bir parçası olacak.

Programımız için harcadığın sayısız saatler ve haftasonları için teşekkürler Mega Mike. Bizim gözümüzde bir kahramansın.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »